Arı İlaçlama

      Arılar doğal yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Özellikle polinasyonda çok önemli canlılar olan arılar bazen insan yaşam alanlarına girerek rahatsızlık vermektedirler. Arıların dünya üzerinde bir çok çeşidi bulunmaktadır. Arılar çiçek  polenleriyle beslenirler ve günün büyük bölümnü çıçekten çiçeğe gezerek geçirirler.

      Bazı eşek arısı türleri şeker, et parçalarını emerek yada küçük böceklerle beslenebilirler. Yaban arıları insanlar için sorun olan arıların başında gelmektedirler. Gerek insanı sokması gerek çiçekleri kurutarak verim kaybına neden olması gibi nedenlerle insanlara rahatsızlık verirler. Bazı arılar evlerin çatılarına, çatı aralarına ve taraçalara yuve yaparlar ve yaşam alanlarımıza girerler. İnsan müdahalesinde insana tüm koloni olarak saldırarak ölümlere varan sorunlara neden olabilirler. Arı ilaçlaması oldukça profesyönellik isteyen bir uygulamadır.

       Arı ilaçlamasındada mutlaka yasal firma ile çalışın sakın kendi başınıza ilaçlama yapmayın veya korsan firmalar ile çalışmayın. Arı ile mücadele ve ilaçlama yöntemi çok önemlidir. Arı ilaçlamada genellikle sıvı ilaçlar ile boyama yöntemi kullanılır

-


Wow Desing
WOW
DESİNG