info@biyoka.com.tr
0 850 885 1001
0 507 352 2492
Araç Dezenfeksiyonu
Araç Dezenfeksiyonu

  

        Firmamız bünyesinde hertürlü araç dezenfeksiyon hizmeti verilmektedir.

Ayrıca araç partikül analizi de anlaşmalı olduğmuz laboratuarlarda yapılarak sonuc verilebilmektedir.

 

 

            Dezenfeksiyon, Patojen mikro organizmalarının tamamen veya kısmen enfeksiyon yapmayacak düzeye inmesidir. Cansız ortamlarda eşyalar veya aletler üzerinde uygulanan bir işlemdir. Antisepsi canlı yüzeyler üzerindeki patojenlerin yok edilmesi gerekmektedir. Standart hijyen koşullarında sürdürülmesi gerekir. Dezenfektan ise enfeksiyon riski oluşturan patojen organizmaları ortadan kaldırılmasında kullanılan anti mikrobiyal ajanlardır. Dezenfeksiyonun iki türlü sistemi vardır biri fiziksel yöntem diğeri kimyasal yöntemdir fiziksel yöntemler ısı kaynar suda aletleri batırarak Dezenfeksiyon sağlanabilir kaynama ısısına dayanıksız malzemeler için daha düşük derecelerde termal dezenfeksiyon mümkündür. 80 derecede 10 dakika beklemesi lazımdır 90 derecede ise 1 dakikada diğer özelliği süzmedir sıvı ve gazlardan partikül ve organizmaları uzaklaştırmak için kullanılan bir yöntemdir. Daha çok hava teknolojileriyle ve gaz oksijen üretiminde kullanılır. Kimyasal maddeler ise kimyasal bileşikler değişik mekanizmadır mikropları etkiler. 

        Etki spektrumlarına göre orta düzey dezenfeksiyonlar düşük düzey dezenfeksiyonlar diye ayrılırlar. Deri ve mukoza bütünlüğünün bozulduğu yerlerde veya steril vücut alanlarına giren malzemeler dezenfeksiyonda kullanılabilir. Dezenfeksiyon malzemeler işlem öncesi ılık suyla kirinden kurtarılmalıdır dezenfekte edilecek ürünün tüm yüzeyleri önerilen süre içinde solüsyon ile temas edilmesi gerekir. Dezenfekte edilecek çok parçalı lümenli kompleks yapılı parçalardan ayrılarak dezenfekte ile temas edilir. Dezenfekte edilen yerin kalıntıları yüzünden hastalıklara yol açmaması için steril bezle kurulanması lazımdır.

        Dezenfeksiyon temizlik amacı olarak kullanılması gerekir. Sulandırılan dezenfekteleri uzun süre bekletilmemeli yoksa bakteri üretir sulandırılmış olan dezenfektelerde bakteri ürüyebilir dezenfekte sırasında görünür kirlenme olursa o bezin değişmesi gerekir tüm dezenfekte edilecek ürünlerin AIDS ve HEPATIT-B var olarak yaklaşılması gerekir çünkü çok zararlılardır dezenfekteleri yanlış kullanmak istenmeyen mikro organizmaların olmasını sağlar Dezenfektan azaldıkça üstüne ilave edilmesi gerekir yoksa her han bakteri üretebilir onlarda ölümcül hastalıklara yol açabilir.

 

0
0
0
1523 Kişi Ziyaret Etti
1523 Kez İncelendi
TAVSİYE EDİLENLER

Corona Virüsü

Daha Fazla Gör

corana virüs covıd-19

Daha Fazla Gör
Bültene Kaydolun
Bizi Takip Edin
 • Biyoka İlaçlama
  Tekstilkent Ticaret Merkezi 10AB Blok No:3067 Esenler İstanbul
  0 850 885 1001
  info@biyoka.com.tr
  0 507 352 2492
  İSTANBUL BÖCEK İLAÇLAMA
  İSTANBUL HAŞERE İLAÇLAMA
  İletişim Sayfaları
  Biyoka İlaçlama DİJİTİC E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.
  Biyoka @ 2015 - Tüm hakkı saklıdır.