info@biyoka.com.tr
0 850 885 1001
0 507 352 2492
Sivrisinek İlaçlama
Sivrisinek İlaçlama
Sivrisinek İlaçlama

     

Sivrisinekler (Culicidae) familyasından olan canlılardır ve kan emerek beslenirler. Sivrisineklerin göğüs kısmında 1 çift kanat ve 3 çift ayak bulunmaktadır. Sivrisineklerin karın kısmı oldukça esnektir ve bol miktarda kanı alabilir. Bu yüzden karnı çok şişse de patlamaz.

Sivrisineklerin kan emme mekanizması mükemmel çalışmaktadır. Kafası kaslarla kaplı olan sivrisinek,kan emme borusunun iki tarafından da kasılıp gevşer ve bu sırada 1-2 atmosfer basınç meydana gelir. Bu sırada kan emme borusunda herhangi bir zedelenme olmaz. Çünkü kan geçen dokular hızlı kan akışına dayanabilecek kapasitededir ve vücudunun 6 katı kadar kan emebilmektedir. Bu süre insanın 200 kilo su içmesi ile aynı zamana denk gelmektedir. Sivrisineklerin yaşayamını devam ettirebilmesi için protein ve şeker alması gerekmektedir ve bu ihtiyaçlarını bitki ve meyve suyundan elde ederler. Sivrisineklerin yalnızca dişileri yumurtlama zamanında kan emerler. Çünkü yumurtlamak için gereken besin kaynağı kanda bulunur.

Sivrisinek kanın pıhtılaşmasını engellemek için bir sıvı salgılamaktadır.Bu şekilde sivrisinek rahatlıkla kan emmeye devam edebilir. Kan emerek beslenen sivrisinekler hastalık taşımaktadır. Sivrisinekler, özellkikle sıtma, sarıhumma, fil hastalığı ve çeşitli viral hastalıkları taşımaktadır. Sivrisinekler havada uçarken çiftleşebilirler. Erkek sivrisineklerin antenleri gelişmediği için erişkin olana kadar çiftleşemezler. Çünkü dişi sivrisineğin çiftleşme çağrısını duyamazlar. Sivrisineklerde bulunan antenlerde çok sayıda duyu hücresi vardır ve işitme organları oldukça gelişmiştir. Bu organa (Johnston organı) adı verilmektedir. Çiftleşmeden sonra erkek sinek ölür, dişi sinek ise erkeğin spermlerini özel bir kesede saklar. Daha sonra haftalar boyunca yumurta yumurtlamaya devam eder. Dişi sinek yumurtalarını ılık, durgun ve sığ sulara bırakır. bir defada 200-400 kadar yumurta bırakabilmektedir. Yumurtaların gelişebilmesi için dişi sinek sürekli kan emmek zorundadır. Genellikle akşamları uçarlar. Sivrisineklerin doğada, balık, kuş, kertenkele, yarasa ve kurbağa gibi birçok düşmanı bulunmaktadır.

Sivrisinek mücadelesi için şirketimizden 7/24 destek alabilirsiniz. Sivrisineklerden kurtulmanın en iyi ve en etkili yolu periyodik olarak sivrisinek ilaçlaması yaptırmaktır. Sivrisinek ilaçlama hizmeti veren profesyonel ilaçlama şirketimiz Biyoka ilaçlama olarak yapacağımız sivrisinek ilaçlaması ile sizleri bu haşerelerden kurtaracağız. Günün her saati sivrisinek ilaçlama ve diğer bütün haşere ilaçlamalarında hizmetler veren Biyoka ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz.

Sivrisinek hakkında bazı bilgiler:
*Sivrisinek saniyede 500 defa kanat çırpmaktadır.

*Bir sivrisinek yaşamı boyunca 250 km yol kat edebilir.

*Kan emen sivrisinekler sadece dişilerdir.

*Dolunay zamanında sivrisineğin ısırma işlemi 500 kat fazladır.

*Sivrisinek yumurtaları kuru bir şekilde 5 sene yaşayabilir.
*Dişi sivrisinek her yumurtlama esnasında 200-400 yumurta bırakabilir. 

Sivrisinek sorunu ile en kısa zamanda sivrisinek ile mücadele için önlem alınarak yasal bir Sivrisinek  ilaçlama firması tarafından ilaçlama yaptırılmalıdır. Sivrisinek ilaçlamasında en sık kullanılan yöntem püskürtme yöntemidir. 

www.biyoka.com.tr

1
1
0
1602 Kişi Ziyaret Etti
TAVSİYE EDİLENLER

Sağlık Bakanlığı ve Belediye Onaylı Ruhsatlı Böcek İlaçlama Şirketi

Daha Fazla Gör

Tahta Kurusu İlaçlama

Daha Fazla Gör

Kulağakaçan İlaçlama

Daha Fazla Gör

İstanbul Böcek, Haşere Ev İlaçlama Fiyatları

Daha Fazla Gör
Bültene Kaydolun
Bizi Takip Edin
 • Biyoka İlaçlama
  Tekstilkent Ticaret Merkezi 10AB Blok No:3067 Esenler İstanbul
  0 850 885 1001
  info@biyoka.com.tr
  0 507 352 2492
  İSTANBUL BÖCEK İLAÇLAMA
  İSTANBUL HAŞERE İLAÇLAMA
  İletişim Sayfaları
  Biyoka İlaçlama DİJİTİC E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.
  Biyoka @ 2015 - Tüm hakkı saklıdır.