info@biyoka.com.tr
0 850 885 1001
0 507 352 2492
Fare İlaçlama
Fare İlaçlama

   Fare Hakkında Bilgi;

Fare ilaçlama. Fare memeli bir kemirgendir. Esnek vücut yapısına sahip olduğu için girmek istediği yere kolaylıkla girebilmektedir. Kemirici dişlerden oluşan ağız yapısına sahip olan fareler bulunduğu yerlerdeki yiyecekleri, eşyaları kolaylıkla kemirerek tüketmektedir.Farelerden kurtulmak, sağlık sorunlarına sebep olmaması için asla ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Ayrıca maddi kayıpların önüne geçilebilmesi için de fare mücadelesi oldukça önemlidir.Dört adet ayağa sahip bu kemirgenlerin ayakları oldukça kuvvetlidir ve bu şekilde istedikleri her yere kolayca ulaşabilmektedir. Bu şekilde istedikleri yere rahatça ve hızlı bi şekilde ulaşan fareleri yakalamak ta zorlaşır.

Fareler evlerde, lağımlarda, çatı katlarında, su ve gıda maddelerinin olduğu her yerde görülebilmektedir. Fark edildikleri durumlarda fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Özellikle bıraktıkları dışkılar ile ya da çıkardıkları seslerle bulundukları ortamda kolayca farkedilen bu kemirgenler mutlaka yok edilmelidir.

Fare İlaçlaması Nasıl Yapılır;

Farelerle mücadelede genellikle sıvı ilaçlama uygulaması yapılmaktadır. Kapalı alanlarda da uygulaması yapılan bu ilaçların insanlarla temas etmesini önlemek amacıyla alınan ufak bazı tedbirler vardır.  Aksi takdirdesöz konusu ilaçların temasları ile ciddi sağlık problemleri ile karşılaşılabilir. Açıkta kalmış gıdalar varsa ağızları kapatılarak saklanması ve varsa çocukların oyuncaklarının ortalıktan kaldırılması ilaçlama öncesinde alınması gereken önlemlerdendir. Ayrıca ilaçlama sırasında da ortamda maskeli fare ilaçlama personellerinin dışında kimse veya evcil hayvan bulundurulması tehlikeli olabilir. Uygulamadan sonra 2 saat kadar kapalı kalacak uygulama yapılan alan daha sonra yarım saat havalandırılarak kullanılabilir. Mutfakta yapılan uygulamalardan sonramutfakta gereçlerinin sudan geçirilmesi faydalı olacaktır.

Fare ilaçları, Fare Zehirleri Fare İlaçlama Yöntemleri, Fare ile Mücadele, Fare İlaçlama Firmaları;

Farelerle mücadelede kullanılan diğer bir yöntem ise istasyon yöntemidir. Bu yöntem bahçeler, bodrum katları, fabrikalar gibi büyük alanlarda ilacın yağmur, rüzgar veya evcil hayvanların verebileceği zararları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Fare istasyonları, içerisinde mum bloklar bulunan kapalı  bir aparattır. Bu aparatlar uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre kaç adet konulacağı belirlenerek, alandaki kuytulara, köşelere yerleştirilir. Fare, istasyonun içindeki ilacı yedikten sonra içtiği su ile zehir kana karışır ve yuvasına dönen fare orada ölür. Fare istasyonlar, farenin içerisinde ölmediği ve koku yapmadığı için oldukça zahmetsiz ve pratik bir işlemdir. 

0
0
0
42 Kişi Gördü
TAVSİYE EDİLENLER
Ürün Bulunamadı !
İLETİŞİM SAYFALARI