info@biyoka.com.tr
0 850 885 1001
0 507 352 2492
Tatarcık İlaçlama
Tatarcık İlaçlama

Tatarcık bir sinek türüdür ve vücudunun tüylerle kaplı olması nedeniyle kelebeklerle çok karıştırılırlar. Boyları 3-5 mm kadardır.

Tatarcıklar pis haşereleridr ve genellikle çamurlarda, bataklıklarda, pis kokulu alanlarda, hayvan artıkları üzerinde ve kümes hayvanları üzerinde yaşarlar.

Genellikle nemli ve karanlık yerlerde yaşarlar. Geceleri aktif olan haşerelerdir ve geceleri insanları ısırırlar. Tatarcıklar kan emerek beslenen parazitlerdir. Tatarcık ısırması sonucu insanlara birçok hastalık bulaştırabilirler.

Tatarcık ısırması ile insana bulaşan hastalıklar:

1-Tatarcık humması
2-Tavuk hastalığı

3-Şarkçıbanı

4-Viral hastalıklar

5-Bağırsak hastalıkları

6-Ateşli hastalıklar

Tatarcıklar tarafından ısılan insanlarda görülen belirtiler; ateş, baş ağrıları, iştahsızlık, kabızlık, boğaz ağrıları,  mide bulantısı, eklem ve kas ağrılar ve kusma gibi belirtilerdir.

TATARCIK İLE MÜCADELE

Tatarcık ile mücadele,en etkili ilaçlar kullanılarak profesyonel ilaçlama firmaları trafından yapılmalıdır. Tatarcıklar geceleri aktif olan canlılar olduğundan ilaçlama işlemi akşam saatlerinde veya sabah erken saatlerinde yapılmalıdır.

Tatarcık ilaçlamada farklı yöntemler kullanılmaktadır. Tatarcık mücadelesindeki en etkili yöntemler sisleme ve boyama yöntemleridir. Tatarcık ilaçlaması bireysel yapılan ilaçlama yerine profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılırsa kesin sonuç alınacaktır. 

0
0
0
38 Kişi Gördü
TAVSİYE EDİLENLER
Ürün Bulunamadı !
İLETİŞİM SAYFALARI